Středisko Řehoře Mendla Brno


Hlavní menu

 

Mikulášská besídka

 

4. 12. 2011

Jako každý rok, tak i letos jsme se sešli v Katolickém domě v Žebětíně, abychom předvedli před sálem, zaplněným do posledního místečka rodiči a známými, naše vtipné, poučné a s velkým úsilím nacvičené scénky. A tak vlčata hrála loutkovou pohádku S čerty nejsou žerty, Svišti poučeno scénku o bačovi, Lišáci příběh z Divokého západu a Ostříži svoji variaci s tajemným názvem Ostrov v Tichém oceánu.
Když už jsme se my i ostatní oddíly dokonale předvedli, zazvonil zvonec, a nebyl ještě konec, ale přišel sv. Mikuláš s andělem a dvěma zlobivými čerty. Kupodivu byli všechny dětičky obdarovány a v čertovském pytli neskončil nikdo.

A jako každý rok, tak i tentokrát odjela výprava do LDNky na Červeném kopci, aby zde sv. Mikuláš potěšil a obdaroval za doprovodného zpěvu dalších členů výpravy pacienty i hodné sestřičky.

Vašek, 91. oddíl

 

Mikulášská besídka se konala 4.prosince v Kulturním domě v Žebětíně. Zahájil ji otec Pavel Haluza svým proslovem. Poté už následovaly scénky družin z našich tří oddílů. Všichni na ně pilně cvičili a tak to opravdu stálo za to. Všechny scénky se moc povedly. Náš oddíl ukázal Cimrmanovu hru Tma jako v Pytli v podání Supů, Dilema o výletu na Vranov ztvárněné Jestřábi, Luňácké UH UGHÁ: příběh z pravěku a Fotbal z Mikulášových patálií zahraný Kamzíky. Zapomenout nesmíme ani na Družinu Tučnáků, která zahrála krásné Tři prasátka. Na závěr přišel svatý Mikuláš, řekl každé družince jejich neřesti a ctnosti a rozdal mikulášské balíčky. Čerti si tradičně nikoho neodnesli, ale kdo má zlobivé děti, může zkusit štěstí zase příští rok.

Zapsal Žižka, 72. oddíl

Aktuality

Galerijní tramvaj